Smoothie mango marakuja – Vital Fresh | Biedronka

Smoothie to zmiksowany i schłodzony sok na bazie owoców o gęstej, kremowej konsystencji. Mleczną wersją smoothie jest shake.

Dzięki smoothie możemy w bardzo szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi niezbędne witaminy. Do produkcji smoothie używa się soków świeżych, zagęszczonych oraz przecierów owocowych.Sok ten często jest stosowany przez dietetyków przy ustalaniu diety, jest to tak zwana zdrowa słodycz.

Zapewne niektórzy zastanawiają się co to jest sok zagęszczony i w jakim celu się go stosuje.

Sok zagęszczony to nic innego jak pozbycie się znacznej części wody ze świeżego soku. Cele tego działania są dwa. Po pierwsze uzyskujemy bardziej skondensowany, aromatyczny sok, wody się pozbywamy ale smak zostaje. Po drugie transport. Po co marnować miejsce na wodę?

Przecier owocowy. Niektóre owoce jak np. banany mają bardzo mało wody i nie da się z nich wycisnąć soku, dlatego przeciera się je a następnie dodaje do soku, który jest wodnisty tworząc przy tym np. Smoothie.

Skład Smoothie mango marakuja – Vital Fresh ze sklepu Biedronka:

sok jabłkowy 42% z zagęszczonego soku, przecier bananowy 23%, sok pomarańczowy 20%, z zagęszczonego soku, przecier z mango 10%, sok z marakuji 5%, witamina C

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*